BLACKJACK – ZASADY GRY

Blackjack czyli kasynowa wersją gry w oczko. Look at evidences online baccarat game. Zadaniem gracza jest uzyskać układ kard jak najbliższy 21, ale nie większy niż 21. Najwyższym układem kart jest tzw. Blackjack, czyli as i 10 lub figura, za który gracz dostaje 150% zakładu (np. 15 zł za 10 zł).

Punktacja kart w blackjacku

  • Karty z numerami od 2 do 9 mają wartość równą wartości karty
  • 10, Walet, Dama i Król mają wartość równą 10 punktów.
  • As ma wartość równą 1 lub 11, w zależności, co jest lepsze dla gracza.

W Blackjacka gra się przeciwko krupierowi. Po postawianiu zakładu na stole  gracz i krupier dostają po dwie karty. Obydwie karty gracza są odkryte, natomiast tylko jedna karta krupiera jest pokazana graczowi. Gracz teraz podejmuje decyzje o swoim następnym ruchu, wybierając jedną opcji:

  • Dobrać kartę (hit).
  • Nie dobierać kart (stand).
  • Podwoić stawkę (double down), możliwe tylko przy pierwszych dwóch kartach, gracz wtedy dostanie tylko jedną kartę.
  • Rozdwoić karty (split), gdy dwie pierwsze karty gracza są tej samej wartości np. dwie ósemki. Gracz wtedy dokłada drugą stawkę (równą  pierwszej stawki) i może dobierać karty po rozdwojeniu.
  • Ubezpieczenie (insurance) jest dodatkową stawką możliwą tylko, gdy odkrytą kartą krupiera jest as. Gracz może postawić dodatkową stawkę, że drugą (zakrytą) kartą krupiera jest 10 lub figura (krupier ma Blackjacka). Gdy krupier ma Blackjacka, gracz przegrywa stawkę podstawową, a za ubezpieczenie wygrywa 2 do 1. Ponieważ stawką ubezpieczenia jest połowa stawki podstawowej, więc za wygraną gracz otrzymuje sumę pieniędzy przegranych w stawce podstawowej (stąd nazwa ubezpieczenie).

Przykład gry w Blackjacka

Jeżeli gracz po dobraniu kart ma więcej niż 21 punktów, przegrywa zakład i krupier zabiera jego żetony. Jeżeli natomiast gracz ma 21 punktów lub mniej, krupier odkrywa swoją zakrytą kartę i w zależności od liczby jego punktów może dobrać więcej kart. Krupier musi grać według następujących przepisów: wziąć kartę, jeżeli ma 16 punktów lub mniej i nie brać więcej kart, gdy ma 17 punktów lub więcej (niezależnie, ile punktów ma gracz). Wygrywa ten, który ma sumę punktów bliższą lub równą 21.

Blackjack w kasynach online

Większość kasyn w swojej ofercie ma video gry z Blakjackiem. Gramy wtedy z wirtualnym krupierem, a zasady często różnią się w zależności od wersji gry którą wybierzemy. Niektóre kasyna jak na przykład MrGreen oferują też grę na żywo. Wtedy możemy poczuć się jak w prawdziwym kasynie, gdyż rywalizujemy z prawdziwym, krupierem, którego obserwujemy na ekranie monitora.

Poniżej można sprawdzić się w darmowej wersji Blackjacka: