Artykuły, kasynapromocje exclusive, Trustly

Płatności Trustly, czyli najszybsze płatności w sieci!

Płatność Trustly – wstęp

Trustly miało być – i jest – od samego początku odpowiedzią dla wszystkich tych ludzi, którzy szukają ciekawych, szybkich i nad wyraz bezpiecznych metod płatniczych, szczególnie w przypadku bukmacherów i kasyn w sieci. Nie chcemy przeciągać tego procesu, ani zajmować się nim dłużej, niż jest to wymagane. Inna sprawa, że należy też dojść do momentu, w którym tak zwyczajnie, płacimy wszelkie prowizje. Nikt ich nie lubi, dlatego przekroczenie punktu, w którym wszystkie te czynniki się zmniejsza, było dla władz Trustly kluczowe. Tak też w 2008 rozpoczęli swoją działalność. To szwedzka marka, która jest w pełni licencjonowana przez swój rząd, przez co bez trudu korzystać z ich usług mogą również mieszkańcy innych krajów, w tym Polski. Obecnie współpracują z 29 państwami, co samo w sobie stanowi ogromną i poważną recenzję.

Czym w ogóle jest Trustly?

Ogólnie rzecz biorąc, Trustly jest podwykonawcą, który odpowiada za płatności błyskawiczne. Z ich pomocą możecie natychmiastowo zlecać wszelkie wpłaty. Biorąc pod uwagę, że polski rząd “dumnie” wygonił nawet Skrilla i Neteller, będzie to opcja, po którą zapewne sięgniecie najpierw. Tłumaczymy dlaczego warto: Współpracują m.in. z PayPalem. Jak to dokładnie działa? Cóż, na samym początku wybieracie jako klienci bank, logujecie się i wykorzystujecie otrzymane kody dostępu (wszystko odbywa się w połączeniu szyfrowanym, co zapewnia całkowite bezpieczeństwo). Z prostego menu, zaraz po logowaniu, wybieracie swoje konto w danym banku. Na koniec zostaje weryfikacja zakupu. Taniej i szybciej być nie może. W sieci pojawiło się kilka ostrzeżeń, jakoby wymaganie haseł do swoich banków może prowadzić do wyłudzeń, jednakże należy pamiętać, że Trustly jest całkowicie nadzorowane. Jak możecie przeczytać na ich stronie: „Trustly to licencjonowana instytucja płatnicza, posiadająca zezwolenie i nadzorowana przez Szwedzką Komisję Nadzoru Finansowego. Posiadamy licencję europejskiego dostawcy usług płatniczych (PSP) wymaganą przez dyrektywę w sprawie usług płatniczych (2007/64/WE).

Użytkownicy muszą też pamiętać o kolejnych cennych informacjach: „Z usług Trustly można korzystać bez rejestracji. Nie przechowujemy żadnych informacji, które mogłyby zostać wykorzystane w celu uzyskania dostępu do konta bankowego użytkownika.” – dodaje operator, po czym uzupełnia swoją myśl: – „Trustly, obok bankowych systemów bezpieczeństwa, stosuje dodatkowo najlepsze dostępne standardy szyfrowania.

Do czego wykorzystywana jest metoda Trustly?

Na chwilę obecną prym wiodą dwie klasyczne metody. Po pierwsze Trustly wykorzystacie do zakupów internetowych. Możecie wejść na stronę sklepu, który współpracuje z tym operatorem, po czym dokonać interesującego was zakupu. Proces jest ten znacznie szybszy niż w chwili, gdy decydujecie się na konkurencyjne rozwiązania, nie mówiąc już o klasycznym przelewie bankowym, który wymaga drukowania odpowiedniego druczku i udania się jeszcze na pocztę. Przy tym wszystkim nie będziecie musieli odejść od komputera i natychmiastowo zrealizujecie swój zamysł. Dzięki temu uda się uniknąć opóźnień, a przesyłka najpewniej zostanie przesłana jeszcze tego samego dnia.

Drugim rozwiązaniem są gry i ogólnie oferta rozrywki internetowej. W tym przypadku chodzi nam o bukmacherów, kasyna, strony oferujące pokera. Jeśli liczy się dla was czas i chcecie jak najprędzej dokonać depozytu, by móc zagrać w ulubioną grę (wideo sloty, gry stołowe, zdrapki czy więcej) czy na klub, który akurat wspieracie. Biorąc pod uwagę szybkość i bezpieczeństwo działania, możecie złożyć swój kupon zaraz po wejściu do domu lub z poziomu swojego smartfonu. Wspomnieliśmy, że niektóre portfele internetowe nie wspierają już Polaków, tak samo banki, będzie to zatem idealna sposobność do zmiany warunków gry!

Jak to wygląda z punktu widzenia sprzedawcy?

Jeśli zastanawiasz się, czy to w ogóle metoda skomplikowana dla którejkolwiek ze stron, to musisz wiedzieć kilka rzeczy. Po pierwsza wystarczy podpisać z Trustly jedną umowę i dotyczy ona współpracy ze wszystkimi 29 krajami, gdzie ta usługa jest dostępna. Dotyczy to tak samo integracji i potem dalszego rozliczenia. Wszystkiego potrzebujesz jednej sztuki. Biorąc pod uwagę, że w samym tylko 2017 roku dokonano już 14 milionów transakcji na łącznie 6 miliardów euro, pokazuje to, że gra jest warta świeczki, a przede wszystkim, jest banalna. To, że jest prosto i ogólnodostępnie objaśnia następujące zdanie: „Rozpoczęcie współpracy z Trustly jest proste: mamy wszystkie wtyczki używane przez najpopularniejsze platformy handlowe. Nie trzeba nic kodować! Dla osób preferujących bezpośrednią integrację przez udokumentowane API, mamy przykładowe kody dla PHP, Java i Python.” Strona usługowa w całości dostosuje się do posiadanego przez ciebie ekranu, dlatego koniec z kłopotami dot. responsywności strony. Jako sprzedawca dobrze jest rozważyć usługi Trustly szczególnie w przypadku gdy zajmuje się handlem elektronicznym, turystyką, finansami czy wspomnianymi już grami.

W 2016 roku Trustly pojawiło się w najlepszej trójce w kategorii płatności podczas rozdania Europejskich Nagród FinTech.

Metodę przetestujesz także w wersji demo

Bardzo ciekawe rozwiązanie zastosowały same władze Trustly. Zdecydowali oni, że wszyscy użytkownicy będą mogli sprawdzić pełne możliwości systemu także w wydaniu demo. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji tego przetestować, nie jesteście też pewni, czy warto, będzie to wasza okazja. Specjalnie przygotowany landing page pokazuje kilka produktów. Są to iPhone, buty i aparat, a także wycieczka w wybrane miejsce na mapie, gra pokerowa oraz domek, który można wynająć. Po kliknięciu w opcję, która was interesuje, przechodzicie do kolejnego menu. Tam znajdujecie krótki opis oraz opcję kupna. Po przejściu dalej pozostaje wyłącznie wybór kraju z którego operujecie, a także banku, w którym macie swoje konto. Jeśli chodzi o Polskę, będzie to Alior Bank, Bank Millenium, iPKO, mBank, ING i Pekao. Następnie pozostanie tylko przekazanie swojego loginu i hasła (w wersji demo sprawdzicie to na danych przykładowych), a także zatwierdzenie zakupu. Cały proces, bez konieczności logowania się, zajmie nie dłużej niż jedną czy dwie minuty. I to będzie wszystko, koniec. Na tej podstawie natychmiastowo dokonacie interesującego was zakupu.

Nie tylko jako alternatywa

Trustly ma nasuwać trzy skojarzenia: prosto, szybko i bezpiecznie. O ile wiele osób nadal nie ufa operatorowi, to prawda jest taka, że jako podwykonawca wykonują świetną robotę. Na początku równie sceptycznie podchodzono do internetowych portfeli jak Moneybookers (obecnie Skrill) czy Neteller. Czas pokazał, że był to dobry i stabilny wybór, po który sięgają obecnie miliony. Z Trustly jest podobnie, co pokazują dane analityczne. Ponad 2 miliony transakcji miesięcznie, a liczba ta nieustannie wzrasta. Prostota tego systemu pozwala nam wszystkim zaoszczędzić czas, którego często niestety za wiele nie mamy. Stąd też gorąco polecamy, najpierw sprawdzić system testowy, przekonać się, czy wasz bank współpracuje z opcją, a potem po prostu… kupować. Zakupy muszą być coraz łatwiejsze, dlatego taka inicjatywa spotkała się z ciepłym przyjęciem. 29 krajów już zdecydowało, aczkolwiek nie mamy wątpliwości, że dane te będą wzrostowe. Nie można negować czegoś, co jest dobre i sprawdzone przez tak wielu ludzi.


Previous ArticleNext Article